TJ Jiskra Aš - FK Nová Role 3:1 (1:1)

13. 9. 2014

Sobota 13.9.2014 v Aši Na Střelnici

V 5. kole 1.A třídy přivítala Jiskra tým FK Nová Role. Od začátku byli domácí snaživější, hosté je však do vyložených šancí nepouštěli. V 11. minutě se nešťastně odrazil míč k hostujícímu hráči, který byl překvapen, míč špatně trefil, bohužel se však dokutálel k tyči domácí branky. Byla to jediná střela hostů na domácí branku za celý první poločas. Jiskra se pak tlačila za vyrovnáním. Třikrát nepřesně zakončoval nadějné akce Střeček. Ujal se až ve 34.min. přímý kop Houdka, do kterého se položil ve vápně Svoboda a hlavou vyrovnal. V samém závěru trefil Turták z ostrého úhlu tyč, dorážku zlikvidoval brankář hostů. Ve druhém poločase začala lépe Jiskra, soupeře přehrávala. Do hry přišli čerství hráči a Potůček po chvilce na hřišti naběhl na odražený balon a nádhernou střelou zpoza vápna zvrátil výsledek 2:1. Poté se hra přelévala nahoru dolů, obě mužstva byla nebezpečná. Další střelu Potůčka vyrazil brankář jen s námahou nad. Utkání definitivně rozhodl Svoboda, který naběhl za obranu, vyhrál tvrdý souboj s brankářem a pak poslal míč do prázdné branky 3:1. Jiskra tak vyhrála počtvrté za sebou a zatím výborně zvládla vstup do sezony.

Branky: Svoboda 2x, Potůček

Sestava: Stropek - Maher, Turták, Smaha R., Pilař - Jarausch, Houdek L., Střeček, Kohuťar - Svoboda, Hančík. Střídali: Potůček, Kubinec a Lauko

Příští utkání sehraje "A" mužstvo v sobotu 21.9.2014 od 15:00 na hřišti TJ Rozvoj Trstěnice.