Jdi na obsah Jdi na menu

FK Skalná/Strunal Luby - TJ Jiskra Aš 2:3 (1:2)

7. 9. 2014

Starší žáci Jiskry na „vítězné vlně“

(MiMa) V neděli 7.9.2014 se na hřišti ve Skalné uskutečnilo mistrovské utkání krajského přeboru starších žáků v kopané mezi týmy Jiskra Aš a FK Skalná/Strunal Luby. Na výborně připraveném trávníku a po rozplynutí ranní mlhy zahájil rozhodčí Václav Vošmyk v 10:00 hodin utkání. Přítomní diváci, kterých se sešlo asi 30, se ještě ani nerozkoukali, Jiskra kopala přímý volný kop a Dominik Oravec se z hranice šestnáctky nemýlil – 1:0 pro Jiskru. Poté se hráči Lubů zvedli a obrana Jiskry měla co dělat, aby odolala jejich náporu. Ve 20.minutě Jiskra vedla útok po levé straně, míč se u hranice pokutového území dostal k Jiřímu Kocourkovi, ten se kličkou do protipohybu obránce uvolnil a obloukem přes celou branku překonal brankáře Lubů – 2:0 pro Jiskru. Radost však netrvala dlouho, po rozehrání ze středového kruhu si hráči Lubů ihned vytvořili tlak, v pokutovém území si nakrátko přihráli a Stanislav Bartoněk snížil na 2:1. Hráči Strunalu náhle jakoby byli politi živou vodou, bylo jich všude plno , obrana Jiskry se nestačila přesouvat a výsledkem bylo několik dobrých šancí. Bohužel pro ně však buď mířily jejich střely mimo branku, nebo je zlikvidoval brankář Jiskry Bryan Milata. První poločas tak skončil 2:1 pro Jiskru. Do druhého poločasu vstoupili ve velkém tlaku hráči Strunalu, mezi 50. a 60.minutou se valil na branku Jiskry jeden útok za druhým. Tlak vyústil v 60.minutě, kdy po zřejmě nejhezčí akci utkání odcentroval hráč Strunalu z pravého křídla a nádhernou střelou z voleje na hranici penalty srovnal útočník Karel Bosák na 2:2. Ale stejně jako v prvním poločase Jiskra, tak ani Strunal se neradoval dlouho. Všudybyl Jiří Kocourek si narazil se spoluhráčem a v 63.minutě vedení opět vrátil na stranu Jiskry. V 66.minutě při neobratném obranném zákroku fauloval obránce Jiskry Filip Jaroš v pokutovém území a rozhodčí nekompromisně odpískal pokutový kop. K němu se jako exekutor postavil útočník Strunalu Josef Heřmánek, ale bohužel o pár centimetrů branku přestřelil. Do konce utkání se již nic podstatného nestalo a Jiskra tak završila úspěšný týden. Po třech úvodních kolech nového ročníku má nyní 9 bodů a skóre 16:6.

Příští týden mají mladší žáci volno, další utkání sehrají v sobotu 20.9.2014 od 10:00 v Mariánských Lázních proti místní Viktorii.