TJ Sokol Dolní Žandov - TJ Jiskra Aš 0:2 (0:0)

12. 6. 2016

Neděle 12.6.2016 v Dolním Žandově

Jiskra v dalším kole 1.A třídy zajížděla na hřiště Sokola Dolní Žandov. V prvním poločase probíhal vyrovnaný boj bez větších šancí. Největší příležitost domácích zmařil brankář Hrabčák, když dalekonosnou střelu do šibenice vytáhl ven. Ve druhém poločase začalo hustě pršet a Jiskra ožila. Nejdříve netrefil hlavou dobře Kubinec, o chvilku později po jeho centru orazítkovat břevno Hančík. Neprosadil se v dobré pozici ani Svoboda. Jiskra měla výrazně navrh a snažila se vstřelit gól. To se povedlo až v 72.min. Centrovaný míč našel volného Vojíka, který hlavou mířil k zadní tyči, míč pak uklidil do prázdné branky Svoboda 1:0. Jiskra hrála s chutí dál. V 85min. trefil nejdříve hlavou břevno Kubinec, odražený míč poslal tamtéž i Vojík, poté se dostal k míči Svoboda, byl však faulován. Nařízenou penaltu proměnil Turták - 2:0. Domácí v závěru ještě jednou nechali z dálky vyniknout Hrabčáka, který vytáhl střelu na břevno a Jiskra mohla začít slavit další vítězství.

Branky: 72. Svoboda Vlastimil, 85. Turták Michal (pen.)

Rozhodčí: Hlavatý Josef - Šuma Jakub, Lhotková Veronika. Delegát: Vorel Lubomír.

Jiskra Aš: Hrabčák - Trešl, Turták, Šiler, Maher -  Kohuťár (Smaha), Jarausch, Hančík, Vojík  - Svoboda, Manda (Kubinec). Trenér Pavel Toth

D.Žandov: Rada - Šimáček (Setnička), Soukup, Hemerka, Daněk - Csekés, Zavadil (Kič), Jakubec, Kuvík - Kundrát, Vokhmintsev (Kepka). Trenér Opava Jiří

Příští utkání sehraje "A" mužstvo v sobotu 18.6.2016 v 17:00 doma v Aši na Střelnici proti týmu TJ EP Merklín.