TJ Jiskra Aš - FK Nová Role 3:2 (1:1)

17. 9. 2016

Sobota 17.9.2016 v Aši na Střelnici

V Aši se sešla v přímém souboji o první místo dosud dvě nejlepší mužstva soutěže. První Jiskru dělilo od druhé N. Role jen lepší skóre. A k vidění byla vidět velká fotbalová bitva. Hráči bojovali od první do poslední minuty ve velkém tempu o každý míč. Do prvního zakončení se dostali hosté, pak však měli více ze hry domácí a po hlavičce Turtáka se dostali v 7. min.do vedení. Hosté však hned o 3min. později unikli po pravém křídle a Dorunda protlačil přihrávku do sítě 1:1. Pak hráli převážně hosté, dobře kombinovali a nepouštěli Jiskru do hry. Ta se začala prosazovat až v závěru první půle, kdy se snažili individuálně zakončit Vojík i Hančík. Převahu si přinesla Jiskra i do druhé půle a vyjádřila ji i gólově. Po autu Jarausche se prosmýkl kolem obrany střídající Májik, předložil míč před branku Kubincovi a ten poslal Jiskru do vedení 2:1. O chvilku později centroval z druhé strany Zemanovič a hostující Brett si srazil míč do vlastní branky. V tu chvíli Jiskra dobře ovládala hru a kráčela k vítězství. Jenomže v 73.min. zajel Májik nešetrně do hostujícího brankáře, který musel vystřídat a Májik putoval s červenou kartou do šaten za ním. Hosté poslali na hřiště čerstvé hráče a dostali Jiskru pod tlak. Ten korunoval druhým gólem opět Dorunda. N. Role dál tlačila, z brejku měl však šance Kubinec i Vojík. V oboustranně vypjatém závěru však Jiskra dokázala odolat a vybojovala nad kvalitním soupeřem cenné vítězství.

Branky: 7. Turták Michal, 47. Kubinec Dominik, 54. Brett Daniel (vl.) - 10. Dorunda Vasyl, 81. Dorunda Vasyl

ČK: Májik

Rozhodčí: Balhar Ivan - Coufal Jaroslav, Topinka Ondrej. Delegát: Tomášek Miroslav.

Jiskra Aš: Hrabčák - Střeček, Turták, Maher, Koubek - Vojík, Zemanovič, Jarausch, Kohuťár (Májik)  - Hančík, Kubinec (Pilař).  Trenér Pavel Toth

N. Role: Karlík (Latislav) - Florián, Kvapil (Živanovič), Dorunda, Hůlka - Vaverka J.(Hagenbart), Červík (Hamberger), Hájek L., Vaverka J. - Hájek D. (Křehlík), Brett. Trenér Slíž Ladislav

Příští utkání sehraje "A" mužstvo v neděli 25.9.2016 v 10:30 v Lipové.