Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Sokol Dolní Žandov - TJ Jiskra Aš 0:0 (0:0) na pen. 3:5

1. 4. 2017

V sobotu 1.4.2017 v Lázních Kynžvart

V sobotu odpoledne zavítala Jiskra Aš na hřiště v Lázních Kynžvart, kde se utkala s Dolním Žandovem, jenž úspěšně okupuje poslední místo tabulky. Kdo někdy fotbal hrál moc dobře ví, že právě takové zápasy jsou nejtěžší a úskalí takového zápasu se projevilo znovu. Zápas komplikoval terén, který byl jednoznačně proti kombinačně vyspělejší Jiskře a tempu utkání rozhodně nepřispělo jednoznačné přehlížení zdržovacích taktik "domácích" ze strany rozhodčích.

První poločas začala Jiskra velmi aktivně, již ve 2.min. unikl Májik a ve vyložené šanci trefil jen tyč. Zanedlouho postupoval sám na branku Hančík, nedokázal však přesně zakončit. Po slibných momentech Kubince a opět Hančíka hra plynula již vyrovnaně bez větších šancí na obou stranách a kromě klasických "diskusí" s pomezním sudím si fanoušci moc zábavy neužili. Poločas druhý se vyznačoval lehce větší atraktivitou, nejen díky větším emocím na hřišti, ale také díky stupňujícímu se tlaku hostující Jiskry. V 75. minutě ovšem všem hráčům, funkcionářům a trenérům Jiskry pořádně zatrnulo, když po chybě v obraně se do první a zároveň poslední tutové šance dostal forvard Dolního Žandova, naštěstí tváří v tvář se vybíhajícího brankáře Hrabčáka zalekl a trestuhodně minul. Následně si Jiskra vytvořila tlak, množství rohových kopů a poměrně dost náznaků šancí, ale žádnou z nich se nepodařilo přetavit v brankovou radost. Po ukončení řádné hrací doby trenér Toth nezahálel a vehementně dovysvětloval svým svěřencům jaký má názor na remízu 0:0.

Pokutové kopy už však byly jednoznačnou záležitostí zdravě naštvané Jiskry, kdy z každého exekutora čišela až nezvyklá sebedůvěra a každá z penalt byla chladnokrevně proměněna a brankář Hrabčák svůj tým také podržel skvěle chycenou penaltou.

Důležité 2body si odvezl lepší tým z Aše, nicméně je třeba sportovně uznat i bojovný výkon Dolního Žandova, který si pro sebe jeden bodík také uloupl.

Branky: Úspěšné penalty za Jiskru Aš (Maher, Hančík, Bubla, Houdek, Májik)

Rozhodčí: Bušek Josef - Buzna Miroslav, Lhotka Jindřich. Delegát: Kučka Jiří.

Jiskra Aš: Hrabčák - Pilař, Maher, Střeček, Koubek (Bubla) - Kohuťár (Potůček), Hančík, Jarausch, Smáha (Houdek) - Májik, Kubinec.  Trenér Pavel Toth

Dolní Žandov: Rada - Hemerka, Hladký (Šimánek), Soukup, Daněk, Profant, Rözsler (Votava) (Kič), Jakubek, Kuvík, Kundrát, Benda (Setnička). Trenér Josef Rada

Příští utkání sehraje "A" mužstvo v sobotu 8.4.2017 v 16:30 na domácím hřišti na Střelnici kde bude hostit lídra tabulky FK Žlutice