TJ Jiskra Aš - BU Nové Sedlo 1:0 (0:0)

11. 8. 2012

Sobota 11.8.2012 v Aši na Střelnici

V prvním zápase od postupu do krajského přeboru přivítali fotbalisté Jiskry Aš na svém hřišti mužstvo BU Nové Sedlo. V sestavě se objevili některé staronové tváře. Do branky Jiskry Aš se postavil Kuba Čerňanský a v útoku se představil Michal Turták, který v uplynulé sezoně hostoval v Krásné. Utkání začali obě mužstva opatrně. Z počátku utkání měli více ze hry hostující hráči. Během prvního poločasu se utkání vyrovnalo. Ke konci poločasu si Jiskra vytvořila šance, ale těchto nevyužila. Taktéž hosté z několika šancí nepřekonali brankáře Čerňanského.

Do druhého poločasu nastoupili hráči Jiskry s odhodláním strhnout vítězství na svou stranu. V 57.min.zápasu vystřídal Střečka v útoku Maher. V 63.min.zápasu zahrával z pravé strany rohový kop Král, míč se v pokutovém úzamí odrazil k Velemanovi a ten krásnými nůžkami překonal hostujícího brankáře Pelecha - 1:0. Hosté se od této chvíle snažili o vyrovnání hlavně dlouhými nákopy na vysokého Vicana. Jiskra se snažila zodpovědně bránit a využívat rychlého Mahera s Turtákem na hrotu útoku. V 80 min.se krásně uvolnil Šiman, jeho střelu však hostující brankář vyrazil. Hosté se snažili o vyrovnání - k tomu měli nejblíže v 85 min. kdy po rohovém kopu trefili tyčku branky Jiskry. Poté vystřídal Černíka Petříček a jeho trestný kop v závěru zápasu mohl rozhodnout o vstřelení druhé branky, ale hostující brankář Pelech a také tyč jeho branky byli proti. Diváci mohli být s průběhem zápasu spokojeni, neboť jak domácí, tak hosté předváděli velmi dobrou kopanou.

Rozhodčí: Fraško Jaroslav, Vokoun Tomáš, Janeček Pavel

Delegát: Kozel Slavomír