TJ Jiskra Aš - Sokol Chyše 3:3 (2:0)

18. 8. 2012

Sobota 18.8.2012 v Aši na Střelnici

Za slunečného počasí zavítal v sobotu dopoledne do Aše celek z Chyše na Karlovarsku. První poločas začal velkou šancí domácích, postupem času ale iniciativu přebrali hosté. Napadáním a rychlou kombinační hrou dělali domácím potíže. Četné závary před svou brankou však Jiskra i zásluhou brankáře Kuby Čerňanského přečkala a poté sama udeřila. Na krásný míč mezi obránce si naběhl Turták a prostřelil hostujícího brankáře. Hra se vyrovnala a Jiskra do poločasu přidala ještě jednu branku - na 2:0 zvýšil Veleman, který z přímého kopu krásně zatočil míč k tyči. Vstup do druhé půle vyšel hostům náramně - po rychlém brejku do rozhozené obrany hned v úvodu snížili na 2:1. Nadále probíhal zajímavý a bojovný zápas, šance se střídali na obou stranách. Zhruba po hodině hry se na hranici vápna krásně uvolnil Sládeček, poslal nadýchaný centr přímo na hlavu Kohuťára a bylo to 3:1. V těchto chvílích domácí kontrolovali hru, ale hosté postupem času přidali, poslali na hřiště čerstvé hráče a byli stále nebezpečnější. Několik závarů před svou brankou ještě domácí vyřešili. Čtvrt hodiny před koncem si unikající Sládeček obhodil obránce, který ho již samotného před brankou fauloval. Bohužel jiného názoru byl rozhodčí a penalta, která by zápas definitivně rozhodla, se nekopala. A tak hosté vzápětí po chybě obrany snížili na 3:2 a čtyři minuty před koncem dokonce vyrovnali. Ani přes velkou snahu domácích v samém závěru se již skore nezměnilo a zápas skončil nerozhodně 3:3.

Branky: Turták Michal, Veleman Pavel, Kohuťar Michal

Sestava Jiskry : Čerňanský Jakub - Houdek A., Veleman, Střeček, Čerňanský Mir. - Bárta, Král, Šiman, Kohuťár - Sládeček, Turták. Střídali: Maher, Čerňanský Jiří a Fiala. Trenér: Fiala Robert

Příští zápas v sobotu 25.8. od 15:30 na UMT ve Fr. Lázních
Soupeř: FC Františkovy Lázně