18. 5. 2013

Sobota 18.5.2013 v Aši na Střelnici

Sestava: Duba - Čerňanský Mir., Koubek, Houdek, Čerňanský Jir. - Kohuťár, Bárta, Hančík, Střeček - Maher, Sládeček. Trenér: Petříček

Branky: Maher Petr 2 - Peřina David

V dalším utkání přeboru Karlovarského kraje přivítali hráči Jiskry Aš na stadionu Střelnice družstvo Sokolu Citice. Do sestavy Jiskry Aš se již vrátil po zranění David Sládeček. Jiskra začala utkání velmi dobře. Již v 5 min. zápasu unikl po pravé straně Maher, přihrál nabíhajícímu Sládečkovy, ale jeho střelu vykopl brankář hostí Balada na rohový kop. V 8.min. měl velkou šanci Bárta, ale jeho střela z hranice velkého vápna šla těsně nad branku hostí. Hosté podnikali nebezpečné protiútoky, ale obrana Jiskry s brankářem Dubou si vždy věděla rady.
Do druhého poločasu nastoupili obě mužstva za bezbrakového stavu. V 55 min. zahrával malou domů Houdek, brankář Duba na mokrém trávníku uklouzl a hostující Peřina měl před sebou prázdnou branku a hosté vedli 1:0. Jiskra se snažila o vyrovnání. V 65. min. zápasu našel kolmým centrem Sládeček nabíhajícíhi Mahera a ten nedal brankáři hostí šanci a vyrovnal na 1:1. Jiskra měla i další brankové možnosti. V 70 min. zápasu unikl po levé straně Střeček, šel sám na brankáře hostí, ale ten jeho střelu vyrazil před sebe a Střečkovi se již míč nepodařilo dopravit do hostující branky. Když již se zdálo, že utkání skončí nerozhodně, dostal na pravé straně přihrávku osamocený Sládeček, krásnou přihrávkou našel opět nabíhajícího Mahera a ten vsítil druhou branku Jiskry 2:1. V závěru zápasu měl ještě velkou příležitost znovu Sládeček, ale přestřelil branku hostí. Jiskra si již závěr zápasu pohlídala a konečně protrhla smolnou část jarní sezony.