18. 5. 2014

Neděle 18.5.2014 v Aši na Střelnici

Sestava: Lauko - Maher, Smaha R., Turták, Pilař Martin - Houdek L., Střeček, Kohuťar, Houdek A. - Jarousch, Svoboda.  Střídali: Pilař Michal, Bado, Bránický. Trenér: Smaha J.

Branky: Vlasta Svoboda 4x

Za vytrvalého deště přivítala Jiskra po několika porážkách za sebou mužstvo ze středu tabulky - FK Nová Role. A svého soupeře v úvodu dokonale zaskočila. Již ve druhé minutě se hostující obrana ještě rozkoukávala a po prvním centru do vápna tečoval Svoboda míč hlavou těsně před brankářem do sítě -1:0. O dvě minuty později si Svoboda naběhl za obranu na další centr a uklidil míč do branky - 2:0. Další velkou šanci měl Jarousch, který postupoval společně se Svobodou sám na brankáře, avšak přestřelil. Po půl hodině hry hned několik domácích hráčů krásně zakombinovalo, celou akci zakončil opět Svoboda a zkompletoval tak svůj hattrick. Po přestávce se hosté ještě pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale jejich snahu utnul Aleš Houdek, který vystihl špatnou přihrávku, zatáhl míč k vápnu a přihrál Svobodovi, pro kterého již nebyl problém vstřelit svůj čtvrtý gól. Zápas se poté změnil spíše v boj, kterému moc nepomáhal svými nepřesnými výroky ani rozhodčí. Hned několikrát se domácí dožadovali marně penalty. Hosté útočili a hráči Jiskry podnikali rychlé protiútoky do otevřené obrany. Další branku však nepřidali a tak v poslední minutě hosté korigovali výsledek krásnou střelou na 4:1. Domácí po dobrém výkonu zaslouženě vyhráli a získali velmi důležité body v boji o záchranu

Příští utkání sehraje "A" mužstvo v sobotu 24.5.2014 od 17:00 na hřišti FK Skalná.