15. 6. 2014

Neděle 15.6.2014 v Aši na Střelnici

Sestava: Hrabčák - Turták, Smaha R., Bránický, Potůček - Houdek L., Jančok, Kohuťar, Houdek A. - Skwierawski, Svoboda.  Střídali: Bado, Hančík, Střeček, Švec a Šeffl. Trenér: Smaha J.

Branka:  Svoboda Vlastimil

V posledním utkání sezony jsme přivítali na domácím hřišti pátý celek tabulky Sokol Chyše. Po sobotních výsledcích bylo již jasné, že jsme se definitivně zachránili v 1.A třídě. Trenér se proto rozhodl dát příležitost hráčům z dorostu, kteří v této věkové kategorii končí. Hned tři nastoupili v základní sestavě a nevedli si vůbec špatně. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, s velkým nasazením všech hráčů. Jiskra se snažila tvořit hru, hosté hrozili z rychlých brejků. Asi největší šanci prvního poločasu vypracoval Svoboda, který vybojoval míč a předložil ho Aleši Houdkovi, který však branku minul. Do  druhé půle udělal trenér domácích hned tři změny, na hřiště přišli Bado, Hančík a Střeček. Bohužel, než se hráči stačili rozkoukat a rozdělit si své úkoly na hřišti, stálo nás to dobře rozehraný zápas. Během prvních pěti minut jsme inkasovali po hrubých chybách v obraně hned 2x. Po deseti minutách druhé půle přidali hosté po další chybě třetí gól a o výsledku bylo rozhodnuto. I přes nepříznivý vývoj hráči nerezignovali, dále bojovali a stupňovali svůj tlak. Vlasta Svoboda ještě ve vyložené šanci nedal, vzápětí však po krásně zahraném trestném kopu snížil na 1:3.  V dalších minutách byl Svoboda faulován ve vápně, přesto prostrčil Švecovi, který dal regulérní gól. Rozhodčí Chrástecký však nezapískal penaltu, ale vymyslel nesmyslně ofsajd. Píšťalka zůstala němá i po dalším penaltovém zákroku na Svobodu a protože stejný hráč neproměnil ani svůj samostatný průnik, skore se již nezměnilo. Hráči Jiskry odvedli jeden ze svých nejlepších výkonů v sezoně, většinu času svého kvalitního soupeře přehrávali a jen nekoncentrovanost v úvodu druhé půle nás připravila o body. Nadějí do budoucna můžou být výkony hráčů přicházejících z dorostu. Děkujeme všem divákům a partnerům za podporu v uplynulé sezoně a přejeme hráčům lepší výsledky v té následující.