TJ Jiskra Aš - TJ Rotas Rotava 3:0 (1:0)

23. 8. 2014

Sobota 23.8.2014 v Aši na Střelnici

Branky: Novák Jiří, Svoboda Vlastimil 2x

Sestava: Stropek - Maher, Turták, Smaha R., Pilař - Lauko, Houdek L., Střeček, Schwalb - Svoboda, Novák.  Střídali: Kohuťar, Potůček, Koubek.

V prvním domácím utkání jsme na Střelnici přivítali mužstvo TJ Rotas Rotava. Hosté v minulém kole zvítězili v Hroznětíně, naši hráči naopak propadli v Rychnově. Po několika změnách v sestavě se Jiskra pustila do svého soupeře s vervou. První poločas byl zcela v režii domácích, kteří hráli velmi bojovně a přidávali i hezké fotbalové akce. Šance však neproměňovali. Hosté se zachraňovali jen s obtížemi, např. i rukou v pokutovém území, kterou rozhodčí neviděl, nebo faulem zezadu na již zcela osamoceného Svobodu, který postupoval na branku. Přesto se domácí dočkali. Hezkou akci rozehrál v 35min.Pilař, Svoboda odcentroval a Novák vstřelil úvodní branku. Novák vzápětí nastřelil v šanci brankáře, míč se opět odrazil k němu, bohužel z dorážky netrefil zcela odkrytou branku. Ve druhém poločase přibylo nepřesností, hosté se postupně dostávali do hry a začali být nebezpeční. Několika zákroky se blýskl i domácí brankář Stropek. V době největšího náporu hostů však po levé straně utekl Schwalb a centroval na dvojici Svoboda, Potůček. Potůček ještě na míč nedosáhl, vrátil se však pro něj a našel před brankou volného Svobodu, který v 82min. zvýšil na 2:0. O dvě minuty později utekl Schwalb znovu, opět poslal míč před branku a Svoboda stanovil konečné skore 3:0 pro Jiskru.

Příští utkání sehraje "A" mužstvo opět doma, v sobotu 30.8.2014 v 17:00 hostíme na Střelnici  tým  TJ Sokol Lipová.