TJ Jiskra Aš - TJ BU Nové Sedlo 8:1 (4:1)

4. 9. 2014

Čtvrtek 4.9.2014 v Aši na Střelnici

(MiMa) Ve čtvrtek 4.9.2014 se na hřišti na Střelnici od 18:15 hod. uskutečnilo další mistrovské utkání krajského přeboru starších žáků v kopané. A nutno říci, že ašští žáci do zápasu vstoupili skvěle, již po 13 minutách vedli 2:0 po gólech Filipa Manna. A když v 18.minutě přidal po skvělém uvolnění ve vápně třetí branku Jiří Kocourek, začala Jiskra hrát uvolněně. Hosté sice v poločase měli několik šancí, ale dvě „tutovky“ zlikvidoval skvělými zákroky brankář Bryan Milata. Ve 30.minutě však na střelu hostujícího Adama Frolíka nedosáhl a stav byl 3:1. Pět minut před koncem poločasu se po chybě soupeře dostal k míči Samuel Merhaut a po samostatné akci zvýšil na 4:1, čímž uzavřel skóre poločasu. Ve druhém poločase se domácí opět zakousli do soupeře a po krátkém tlaku zvýšil Jakub Komárek na 5:1. Když se pak 2x po sobě trefil střelec utkání Filip Mann, hosté se již prakticky nezmohli na výraznější odpor a utkání bylo rozhodnuto. Tři minuty před koncem se za hranicí šestnáctky opřel do míče Lukáš Sládeček, míč obloukem přelétl celou obranu a zapadl do branky těsně pod břevnem. Podle šťastného a hlasitého pokřiku hráče „Konečně!“ bylo vidět, jak moc velkou radost ze vstřeleného gólu má. Výsledek 8:1 pro Jiskru hovoří zcela jasně o převaze domácího týmu v tomto utkání.

Branky: Mann 4x, Metnout, Komárek, Kocourek, Sládeček.

Sestava: Milata, Oravec, Jaroš, Mann, Mašek, Metnout, Tesař, Bartoš, Komárek, Kocourek, Sládeček, Hrabovský, Rácz, Lipovský, Szekeresz.

Příští utkání sehrají st. žáci v neděli 7.9. od 10:00 ve Skalné, proti týmu FK Skalná/Strunal Luby.