TJ Rotas Rotava - TJ Jiskra Aš 3:5 (3:5)

16. 4. 2016

Sobota 16.4.2016 na UMT v Rotavě

V Rotavě se uskutečnilo utkání dvou vedoucích týmů krajské 1.A třídy. Domácí, jako vedoucí celek soutěže přivítal druhou ašskou Jiskru. A hosté začali bez bázně pěkně zostra. Úvodní nápor Jiskry korunoval první brankou již ve 4.min. Svoboda, jehož střelu se ještě na čáře pokusil zastavit domácí Vázler, ale trefil jen vlastní branku. Jiskra pokračovala v náporu a další branka přišla o chvilku později - odražený míč poslal do domácí branky zpoza vápna Hančík 0:2. Vzápětí šel sám Svoboda, ale neproměnil. A udeřilo na druhé straně, domácí tvrdě atakovali brankáře Brože a dotlačili míč do branky - faul se nepískal 1:2. Jiskra ale dál ovládala hru, sám na branku šel Kubinec, o chvilku později znovu Svoboda. Ani jeden neuspěl a domácí opět trestali. Po centru do vápna prodloužil míč Böhm a ten skončil v brance - vyrovnáno 2:2. O tři minuty později vrátil vedení Jiskře svým druhým gólem Hančík. Domácí však zopakovali nákop s prodlouženým míčem a Böhm znovu srovnal 3:3. Jiskra však v bláznivém prvním poločase dokázala brankami Kubince a Vojíka znovu strhnout vedení na svou stranu. Ve druhé půli se domácí zlepšili a vytvořili si územní převahu, gól však dát nedokázali. Na druhé straně další branku Svobody zastavil pomezní rozhodčí pro ofsajd. Jiskra se tak stala prvním celkem, který dokázal v této sezoně v Rotavě domácí obrat o body.

Branky: 4. Vázler Lukáš (vl.), 27. Havel Milan, 30.Böhm Petr, 39. Böhm Petr - 8. Hančík Jozef, 33. Hančík Jozef, 40. Kubinec Dominik, 45. Vojík Tomáš

Rozhodčí: Nehasil Lukáš - Bušek Josef, Hodač Petr.

Jiskra Aš: Brož - Pilař, Rádl, Šiler, Maher - Vojík, Kohuťár, Hančík, Jarausch (Manda) - Svoboda, Kubinec (Bořil) . Trenér Pavel Toth

Rotava: Boreš - Jandora P., Vázler (Szolar), Beneš, Hesoun - Kučera, Jandora M., Prokop, Klepáček - Böhm, Havel.  Trenér Kazsai David

Příští utkání sehraje "A" mužstvo v sobotu 23.4.2016 v 17:00 doma v Aši na Střelnici proti týmu FK Loket.