TJ Baník Habartov - TJ Jiskra Aš 2:2 (1:0) na pen. 8:7

26. 3. 2017

Neděle 26.4.2017 v Habartově

Po dlouhé zimní přestávce začala úvodním jarním kolem krajská 1.A třída. Jiskra cestovala do Habartova. Na začátku si počínala odvážně, výsledkem aktivity hostů byly těsně po sobě dvě nastřelené tyčky Kubincem. Domácí však ve 20.min. zaútočili a Janík je poslal do vedení. Do konce první půle se pak hra přitvrdila, ale výsledek zůstal stejný. Po přestávce byli aktivnější domácí a několikrát se dostali do dobré pozice. Jen jejich nepřesnou koncovkou nepřidali další branku. Udeřilo však na druhé straně, Hančík se po hodině hry zbavil ve vápně hned několika protihráčů a prostřelil brankáře Hankera - 1:1. Od této chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo a domácí se bránili jen s vypětím všech sil. Jiskra si vytvářela jednu šanci za druhou. Udeřilo však opět na druhé straně, za odkopem domácích šel důrazně Tamajka a procpal míč do sítě. Jiskra vrhla vše do útoku a v předposlední minutě po pěkné kombinaci se prosadil hlavou Maher a vyrovnal na konečných 2:2. Za Jiskru pak hned první penaltu neproměnil Turták, domácí selhali ve třetí sérii. Dalším neúspěšným exekutorem byl až v 9. sérii ašský Pilař a domácí získali druhý bod.

Branky: 20. Janík Matěj, 74. Tamajka Lukáš - 89. Maher Petr, 59. Hančík Jozef

Rozhodčí: Bušek Josef - Coufal Jaroslav, Vokoun Tomáš. Delegát: Berka Petr.

Jiskra Aš: Hrabčák - Pilař, Maher, Turták, Koubek (Střeček) - Kohuťár (Májik), Vojík (Rádl), Šiler, Jarausch - Hančík, Kubinec.  Trenér Pavel Toth

Habartov: Hanker - Janík, Straka (Mašek), Bufka, Křepela - Tamajka L., Tancl, Richter, Müller - Tamajka T., Formánek (Houdek).  Trenér Jan Tamajka

Příští utkání sehraje "A" mužstvo v sobotu 1.4.2017 v 16:00 na hřišti Sokola Dolní Žandov.