FK Merklín - TJ Jiskra Aš 3:3 (2:1) na pen. 5:3

18. 8. 2018

Sobota 18.8.2018 v Merklíně

Na úvod nového ročníku krajské 1.A třídy zajížděla Jiskra na hřiště týmu FK Merklín. V sestavě se objevilo hned šest hráčů, kterým ještě nebylo 20 let, věkový průměr Jiskře "kazili" Bránický a navrátilec z Německa Vlasta Svoboda. První vážnější šanci měli domácí v 15.min., když Bubla skvěle vytáhl střelu z úhlu. Ve 27.min se Šilerovi povedlo kolmicí vysunout Svobodu, který šel sám na brankáře a otevřel skore 0:1. O pět minut později šel Svoboda z brejku opět sám na branku, udělal kličku brankaři, ale už nedokázal zakončit. Z protiútoku domácí v dobré pozici přestřelili. V 38.min. Bubla vytáhl střelu Merklína na tyč, odražený míč se dostal opět před branku a zapomenutý Hladík vyrovnal na 1:1. Minutu před přestávkou zahrávali domácí ze strany přímý kop, na který nejvýše vyskočil Pilař a bohužel si vstřelil vlastní gól - 2:1. Krátce po přestávce zapískal rozhodčí podivnou penaltu, domácí se dostali do dvoubrankového vedení a kontrolovali utkání. Několikrát skvěle zasáhl brankář Bubla a v 70min. zachránila od další branky Jiskru hned 2x tyč. Jiskra však čekala na příležitost a ta v závěru přišla. Nejprve nacentroval do vápna Pilař a Šiler hlavou snížil na 2:3, a o chvilku později po vysunutí Milaty opět Šiler dokázal vyrovnat. Jiskra tak vybojovala v závěru cenný bod. V penaltách pak za Jiskru uspěli Svoboda, Jarausch a Pilař, Wiesenganger trefil břevno a Jaroš jen brankáře...

Branky: 38. Hladík Petr, 44. Pilař vlastní, 53. Vodrážka Jakub - 27. Svoboda Vlastimil, 84. Šiler Zdeněk, 87. Šiler Zdeněk

Rozhodčí: Chrástecký František - Škarda Adam, Coufal Jaroslav. Delegát: Vorel Lubomír.

Jiskra Aš: Bubla - Sčasný, Pilař, Bránický (Šibal), Wiesenganger - Jaroš, Jarausch, Šiler, Milata, Smáha - Svoboda.

Merklín: Gordík - Hladík P.(Wittmayer), Vodrážka Jiří, Horák, Vodrážka Jakub - Hladík F., Veselý, Denčev (Wöllner), Sýkora (Chomát) - Neč, Petrik.

První domácí utkání sezony sehraje "A" mužstvo v sobotu 25.8.2018 od 17:00 na domácím hřišti na Střelnici kde bude hostit TJ Rozvoj Trstěnice.