TJ Jiskra Aš - TJ Sokol Dolní Žandov 2:2 (0:1) na penalty 6:5

15. 9. 2019

Neděle 15.9.2019 v Aši u Tyršova domu

V dalším kole krajské 1.B třídy přivítala Jiskra celek z Dolního Žandova. A ten byl celý první poločas lepší. Domácí převyšoval v pohybu i důrazu. Hned několikrát zachránil Jiskru brankář Duba a jednou dokonce tyč. Jiskra byla nebezpečná jen dvakrát, ve 27.min. Sekáč z 25m. těsně minul a ve 40min. Kohuťar uvolnil Šibala, který se natlačil před obránce a sám před brankářem zakončil těsně vedle. Hosté se chvilku před půlkou ujali vedení. Po odpískané ruce proměnil penaltu Daněk - 0:1. Do druhé půle došlo hned k několika změnám v domácí sestavě a na hře to začalo být znát. Jenomže branku se podařilo dát hostům - Bátovský poslal centr z prava do Dubovi branky - 0:2. Šanci na snížení měl v 60.min. Draksl, ale neprotlačil míč přes brankáře. V 66.min. po přihrávce Sekáče mířil Potůček nad. Až v 75.min. napřáhl ze 30m. Jarausch a bylo to 1:2. Jiskra tlačila, o dvě minuty později Novák přestřelil, ale kopal se roh. Z něj domácí nastřelili břevno, odražený míč si našel Maher a vyrovnal na 2:2. Vzápětí se opět vyznamenal Duba, když zlikvidoval samostatný nájezd hostů. V posledních minutách se Jiskra snažila vstřelit vítězný gól. Novák jen těsně nedosáhl osamocen na centr z leva. Rozhodnout mohl Smáha. Zcela sám, krok před prázdnou brankou, nedokázal zakončit. A tak rozhodli pokutové kopy. Za Jiskru proměnili Skwierawski, Maher, Šeffl, Sekáč, Bubla a Jarausch. Šestý pokus hostů Duba chytil.

Branky: 75. Jarausch Jakub, 78. Maher Petr - 43. Daněk Miroslav (pen.), 56. Bátovský Lukáš

Rozhodčí: Škarda Adam - Gardoš Jiří, Chládek Miroslav. Delegát: Pešek Pavel.

Jiskra Aš: Duba - Bubla, Šeffl, Bořil (Potůček) - Jančok (Skwierawski), Kohuťár (Jarausch), Šiler, Sekáč, Šibal (Smáha) - Draksl (Novák), Maher.

D.Žandov: Sommer - Tunder D., Tunder P., Daněk, Setnička - Kuvík, Bátovský, Hrdonka (Jakubec), Sobotík - Boháč, Kič.

Další utkání sehraje "A" mužstvo příští týden, v neděli 22.9.2019 v Chebu od 10:15 proti rezervě FK Hvězda Cheb.