53. ročník turnaje O pohár Františka Pláničky

18. 6. 2022

Sobota 18.6.2022 v Aši u Tyršova domu

TJ Jiskra Aš - fotbal uspořádala v sobotu další, tentokrát již 53. ročník tradičního mládežnického turnaje O pohár Františka Pláničky. Vše bylo zahájeno v 10 hodin a 16 zúčastněných týmů se pustilo do boje. Turnaj byl rozdělen na dvě věkové kategorie, mladší a starší přípravky. Každá měla k dispozici dvě samostatná hřiště. Po odehrání úvodní skupinové fáze následovalo play-off o konečné umístění. Na všech čtyřech hřištích probíhala celý den zajímavá konfrontace našich týmů se soupeři, které většinou v soutěžích nepotkávají. Zpestřením byla účast dvou německých týmů. Přes velké horko, které turnaj provázelo, bylo k vidění mnoho talentovaných nadějí a byla radost pozorovat nadšení nejmenších hráčů ze hry. Dařilo se i našim týmům. V obou kategoriích se dostali až do samotného finále a obsadili shodně druhé místa. Během turnaje bylo pro každého hráče připraveno pití a párek v rohlíku. Při slavnostním vyhlášení obdrželi všichni hráči medaile, nebo hrnky s logem turnaje. Každý tým pak diplom a pohár. Byli vyhlášeni a oceněni také nejlepší hráči všech zúčastněných týmů.
Jiskra Aš děkuje všem trenérům, hráčům, jejich rodičům a zejména všem dobrovolníkům, kteří se organizačně podíleli na průběhu celého turnaje.

V kategorii mladších přípravek r. 2013 vyhráli hráči FC Cheb  - nejlepším hráčem týmu Jakub Lamač

pořadí na následujících místech:  2. TJ Jiskra Aš - černá   /  David Aišman

3. TJ Rozvoj Trstěnice  /  Tadeáš Adam

4. FK Baník Sokolov   /   Andreas Tomeček

5. TJ Hranice   /  Honza Kotalík

6. TJ Jiskra Aš - modrá    /  Samuel Zavadil

V kategorii starších přípravek r. 2011 vyhráli hráči SK Petřín Plzeň  - nejlepším hráčem týmu Adam Soukup

pořadí na následujících místech:  2. TJ Jiskra Aš - modrá  /  Ladislav Budín