Jdi na obsah Jdi na menu

54. ročník turnaje O pohár Františka Pláničky

1. 5. 2023

Pondělí 1.5.2023 v Aši u Tyršova domu

O prvním prodlouženém víkendu, ve sváteční pondělí uspořádala TJ Jiskra Aš - fotbal další, v pořadí již 54. ročník tradičního mládežnického turnaje O pohár Františka Pláničky. Turnaj slavnostně zahájil v 10 hodin předseda Karlovarského fotbalového svazu pan Tomáš Provazník a všech 18 zúčastněných týmů se pustilo do boje. Turnaj byl rozdělen na dvě věkové kategorie, mladší a starší přípravky. Každá měla k dispozici dvě samostatná hřiště. Po odehrání úvodní skupinové fáze následovalo play-off o konečné umístění. Na všech čtyřech hřištích probíhaly celý den zajímavé souboje o co nejlepší umístění. Pro naše hráče byla zajímavá zkušenost. zahrát si i proti soupeřům které v soutěžích nepotkávají. Zpestřením byla účast německého Selbu, nebo pražského týmu z Hostivic pod vedením našeho bývalého hráče M. Naňka. K vidění byly krásné souboje, mnoho talentovaných nadějí a zážitkem byla radost a nadšení všech hráčů ze hry. Turnaj postupně gradoval a zejména závěrečné souboje o umístění nabídly spoustu emocí i radosti na straně vítězů. Během turnaje bylo pro každého hráče připraveno pití a párek v rohlíku. Turnaje se kromě ca 200 mladých fotbalistů zúčastnilo také kolem 300 diváků. Po 15 hodině bylo provedeno vyhodnocení a zakončení turnaje. Slavnostní vyhlášení obstaral vedle představitelů pořádajícího klubu také místostarosta města Aše Mgr. Pavel Matala. Pro všechny hráče byly připraveny účastnické medaile. Každý tým pak obdržel diplom a pohár. Všichni trenéři určili nejlepšího hráče svého týmu, který byl odměněn za své výkony soškou.
Jiskra Aš děkuje všem trenérům, hráčům, jejich rodičům a zejména všem dobrovolníkům, kteří se organizačně podíleli na průběhu celého turnaje.

V kategorii mladších přípravek r. 2014 vyhráli hráči FC Cheb  - nejlepším hráčem týmu Tomáš Kufner

pořadí na následujících místech:  2. FK Baník Sokolov - černá - černá   /  Václav Podhrázský