V Aši proběhl 49. ročník turnaje O pohár Františka Pláničky

8. 5. 2018

Úterý 8.5.2018 v Aši u Tyršova domu

TJ Jiskra Aš - fotbal uspořádala ve sváteční úterý další, tentokrát již 49. ročník tradičního mládežnického turnaje O pohár Františka Pláničky. Turnaj slavnostně zahájil starosta města Aše Mgr. Dalibor Blažek a všech 25 zúčastněných týmů se v 10 hodin pustilo do boje. Na 4. hřištích se prezentovali hráči přípravek rozdělení dle ročníků do 4. skupin. Díky finanční podpoře partnera turnaje - městu Aš obdrželi všichni zúčastnění balíček s občerstvením a pamětním listem. Na turnaji bylo vidět velmi mnoho kvalitních zápasů a hodně talentovaných hráčů. Mladí hráči Jiskry poznali i jiné soupeře, než s kterými hrají mistrovské zápasy a v konfrontaci s těmito soupeři určitě nezklamali, dvě ze čtyř kategorií dokonce ovládli..
Podle ohlasů trenérů a diváků byl turnaj dobře organizačně připraven a přálo nám i počasí. Turnaje se kromě 280 mladých fotbalistů zúčastnilo také ca 250 diváků. V 16 hodin bylo za účasti místostarosty Aše Ing. Pavla Klepáčka provedeno vyhodnocení a zakončení turnaje. Všichni účastníci obdrželi medaile, každý tým pak ještě pohár a značkový míč. Oceněni byli i nejlepší hráč a brankář každé kategorie.
Jiskra Aš děkuje všem kdo se organizačně podíleli na hladkém průběhu turnaje a také všem sponzorům za podporu.

V kategorii starší přípravka ročník 2007 a mladší se stalo vítězem  domácí družstvo TJ Jiskra Aš. Pořadí na dalších místech: 2. SK Petřín Plzeň
                                     3. AFK Slivenec Praha
                                     4. FC Viktoria Plzeň
                                     5. FK Hvězda Cheb
                                     6. FC Cheb
                                     7. BU Nové Sedlo
Nejlepším hráčem byl zvolen Vladimír Burda z Jiskry Aš, nejlepším brankářem Tereza Polívková z Viktorie Plzeň.

V kategorii starší přípravka ročník 2008 a mladší se stalo vítězem družstvo FK Hvězda Cheb. Pořadí na dalších místech: 2. FK Baník Sokolov
                                     3. FK Ostrov
                                     4. TJ Jiskra Aš - černá
                                     5. TJ Jiskra Aš - modrá
Nejlepším hráčem byl zvolen Martin Speierl z Hvězdy Cheb, nejlepším brankářem Jan Plichta z Jiskry Aš.

V kategorii mladší přípravka ročník 2009 a mladší se stalo vítězem družstvo FC Cheb. Pořadí na dalších místech: 2. FK Baník Sokolov
                                     3. Sokol Lázně Kynžvart
                                     4. TJ Jiskra Aš
                                     5. FK Skalná
                                     6. Slavoj Chodová Planá
                                     7. Loko Karlovy Vary
                                     8. BU Nové Sedlo
Nejlepším hráčem byl zvolen Martin Sinkule z Baníku Sokolov, nejlepším brankářem Adéla Nováková z Lázní Kynžvart.

V kategorii mladší přípravka ročník 2010 a mladší se stalo vítězem družstvo TJ Jiskra Aš "A". Pořadí na dalších místech: 2. FC Cheb
                                     3. Sokol Velká Hleďsebe
                                     4. FK Skalná
                                     5. TJ Jiskra Aš "B"
Nejlepším hráčem byl zvolen Samuel Šneberk z Jiskry Aš, nejlepším brankářem Milan Michálek z Velké Hleďsebe.